Základy úspěšné endodoncie – 31.8. a 1.9.2012

Poslední prázdninový víkend jsme pořádali dvě školení Základů úspěšné endodoncie v terénní praxi.

Zajímavým zjištění pro nás bylo, jaký zájem vyvolalo toto školení pro studenty a čerstvé absolventy. A to nejen díky příznivé ceně. Sešlo se nám tolik zvídavých zájemců, že jsme školení protáhli do pozdních večerních hodin. Řada účastníků během školení odhalila kouzlo endodoncie a projevila o ní do budoucna hlubší zájem. Obvykle bývá endodoncie považována za složitou, neoblíbenou, bez předvídatelného stabilního výsledku. Jsme rádi, že jste mohli tento mýtus u účastníků našich školení zbořit.

Během dopoledne probíhala teoretická část, kde se účastníci dozvěděli základní principy moderního přístupu v endodontické léčbě. Objevným zjištěním pro řadu účastníku bylo, že ruční techniky opracování kořenového kanálku mezi ně nepatří a jak časově náročné kvalitní endodontické ošetření ve skutečnosti je. Dále byly ukázány a detailně vysvětleny různé klinické situace. V odpolední praktické části kurzu si pak pod vedením MUDr. Škrdlanta vše prakticky vyzkoušeli za použití řady přístrojů. Každý přístroj byl obvykle k dispizici od několika značkových firem.

Celé školení provázela bohatá diskuze, která přispěla k perfektní atmosféře plné zájmu. Děkujeme všem účastníkům za zájem o tuto akci a těšíme se na Vás na nějakém dalším školení či stáži.